Jedriličarski klub Horizont Poreč


Jedriličarski klub Horizont Poreč
N. Tesle 16
52440 Poreč
Hrvatska
Oib: 46383729632
Žiro račun: HR8123800061110008215 IKB

E-mail: jk.horizont@gmail.com

 

Jedriličarski klub Horizont-Poreč postoji 10-ak godina. Ima kao cilj promicanje, unapređenje, razvoj jedrenja, te stvaranje uvjeta za nesmetan razvoj sportskog jedrenja u svim njegovim oblicima, u skladu s zakonom i propisima nadležnih tijela te povezivanje sa sportskim jedrenjem suvremenog svijeta.
U svrhu ostvarenja ciljeva  Klub  obavlja slijedeće djelatnosti:
- promicanje svekolikog sportskog jedrenja - planiranje rada i razvitka jedriličarskog sporta, aktivnosti i događaja u svezi s jedrenjem;
- okupljanje, usklađivanje i održavanje regata, natjecanja svih vrsta i natjecatelja svih uzrasta i kategorija, stvaranje i poticanje interesa za sportsko jedrenje; okupljanje, usklađivanje, organiziranje i održavanje izložbi, priredbi, projekcija, sastanaka, seminara, konferencija i rasprava i dr. manifestacija;
- promidžba jedriličarskog sporta u zemlji i svijetu;
- promidžba hrvatskog nautičkog turizma;
- promicanje ekologije i zaštita i očuvanje morske flore i faune.

U 2013. godini Klub je svoje ciljeve ostvarivao kroz brojne programe među kojima izdvajamo:
- škola jedrenja za djecu školskog uzrasta:raspoređena po tečajevima:početni u trajanju 5 dana i napredni; za djecu koja su prošla početni tečaj isto u trajanju 5 dana
- sportska škola mali jedriličari-kondicijski treninzi za djecu predškolskog uzrasta, putem koje se djeca pripremaju za početak aktivnog jedrenja. Škola se održava kroz cijelu godinu i to u dvorani Žatika u trajanju 2*45 min tjedno.
- popularizacija jedrenja kao oblik rekreacije za odraslu populaciju (demo jedrenje); održava se prema mogućnostima. Poziva se članove kluba i zainteresirane građane da se okušaju u jedrenju na jedrilicama krstašima u trajanju jednog dana. Održano 4 takva eventa u toku 2013.godine.
- škola jedrenja za odrasle; škola za odrasle u trajanju 3 dana.Uključuje teoretski dio i praktični dio na jedrilici na moru. Škola na moru traje 2 dana sa spavanjem na jedrilici i učenjem vještina jedrenja i snalaženja na moru.
- organizacija jedriličarskih sportskih natjecanja – regata;u organizaciji JK Horizonta  u 2013.godini održane 4 regate
- sudjelovanje naših takmičara u klasama optimist i laser 4,7 na regatama
 
Škola jedrenja za djecu uzrasta od 7-14 godina održava se svakog ljeta po završetku školske godine. U ovom izdanju škole jedrenja, 32 mlada jedriličara su uspješno savladali program i savladali osnovne vještine jedrenja.

Sportska škola "Mali jedriličari" okuplja djecu predškolskog uzrasta u dobi od 3-6 godina s namjerom da djeca razvijaju motoričke vještine i provode tjelesnu aktivnost  pod nadzorom stručne osobe. Trenutno je 14 djece aktivno.  

Klub je u 2013.g  organizirao tri Demo jedrenja, pokaznih poludnevnih izleta jedrilicom, za zainteresirane građane koji se žele upoznati s jedrenjem.
Za one koji žele doznati o jedrenju više, Klub je organizirao tečajeve jedrenja na krstašu. Tečaj, u trajanju jednog vikenda, se sastojao od teoretskog predavanja i dva dana jedrenja s noćenjem na brodu.
Demo jedrenju je prisustvovalo 32 polaznika, a 12 je savladalo tečaj jedrenja na krstašu.

Klub je sudjelovao u organizaciji četiri regate. Klupsku regatu krstaša, Poreč Open ove je godine posjetilo 12 jedrilica. U suorganzaciji s tvrtkom AM Yachting organizirali smo regatu krstaša monotip Bavaria.
Tradicionalna regata za klase Optimist, Laser 4.7 i Laser Radial Otvoreno prvenstvo Grada Poreča održala se u srpnju uz prisustvovanje 85 takmičara iz Hrvatske, Slovenije, Italije, Austrije, Malte i Danske.
Regata za Optimiste Porečki delfin odvijala se u sklopu manifestacije Porečki delfin u organizaciji TZ Poreč. Sudjelovalo je 44 takmičara. Razlog nešto skromnije posjećenosti regate krije se u preklapanju termina s Prvenstvom Hrvatske do 12 godina za klasu Optimist.

Popis regata na kojima je učestvovao klub:
Memorijal Zlatane Pečenkovića Pula 2.-3.3.2013.
Memorijal Aldo Prodan Rovinj 16.-17.3.2013.
Crikvenička regata 23.-24.03.2013.
Opatija Spring Cup 5.-7.4.2013
Solaris Cup Šibenik 12.-14.4.2013
Split sv.Dujam 3.-5.5.2013.
Memorijal Antolić-Česić Pula 24.-26.5.2013
Otvoreno prvenstvo Grada Poreča 27.-28.7.2013
Otvoreno prvenstvo Županije Bale 3.-4.8.2013
PH Optimist Pag 6.-8.9.2013
Porečki Delfin Poreč 7.-8.9.2013
Rabačka regata Rabac 21.-22.9.2013
Prvenstvo Istarske Županije Laser 4.7 Fažana
Opatija Laseri listopad 2013
Zlatna ribica Pula listopad 2013
Dubrovnik studeni 2013
Mali Lošinj studeni 2013
Opatija Laseri studeni 2013
Lovranska regata studeni 2013
Sveti Nikola Pula prosinac 2013
Hvar 1.6, Europa Cup , prosinac 2013

Sponzori